PİYALEPARK BLOG

Etkinliklerimiz, çalışmalarımız, hizmetlerimiz ve misafirlerimizin görüşlerini paylaşıyoruz

image

ÜNİVERSİTENİ KEŞFET YÖK SANAL FUARI 2020

PiyalePark Kız Öğrenci Yurdu |

Covid 19 ile mücadele kapsamında Yök'ten bir ilk

YÖK'ün koordinesinde 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek olan sanal fuarda yükseköğretim kurumları “canlı tanıtım etkinlikleri yapıp, öğrenci adaylarıyla sesli ve görüntülü görüşme" gerçekleştirebilecekler. Sanal fuara katılan üniversiteler ayrıca öğrencileri merak ettikleri hususlarda “canlı sohbet yoluyla da bilgilendirme" imkânı da bulacak. Üniversite tercihi yapacak gençlere “yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkânların" anlatılmasının hedeflendiği sanal fuar'a https://sanalfuar.yok.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilecek.

image

YÖK “ÜNİVERSİTE İZLEME VE DEĞERLENDİRME GENEL RAPORU 2019"U KAMUOYU İLE PAYLAŞTI

Piyalepark Kız Öğrenci Yurdu |

- Raporda neler var?

Rapora göre 2018'de üniversitelerin doktora programlarından 7 bin 250 öğrenci mezun oldu. Yükseköğretim sistemindeki gelişmeler doğrultusunda mezun sayısının gelecek yıllarda artması bekleniyor. Bu doğrultuda, mevcut öğretim üyesi sayısının yaklaşık 75 bin olduğu dikkate alındığında gelecekte ortaya çıkması muhtemel öğretim üyesi ihtiyacı zorlanmadan karşılanabilecek.

- Üniversitelerin merkezi sınavlardaki başarısı

Rapora göre, 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarında (KPSS) 162 üniversitenin en az bir programı ilk yüzde 10'luk dilime girdi. 2018'de yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavlarında (ALES) ise 157 üniversitenin en az bir programı ilk yüzde 10'luk dilime girdi.

Detaylar için tıklayınız

Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2019 e-kitap formatına ulaşmak için tıklayınız, pdf formatına ulaşmak için tıklayınız.​

image

Covid-19 Hijyen Çalışmaları

PiyalePark Kız Öğrenci Yurdu |

Covid 19 ile mücadele kapsamında yurt binamız düzenli aralıklarla dezenfekte ediliyor

Beyoğlu Belediyesi ile yapılan ortak çalışmada ekipler düzenli olarak yurt binamızda sterilizasyon çalşmaları gerçekleştirdi. text

image

image

Üniversitelere Yakın Kız Yurdu

Piyalepark Kız Öğrenci Yurdu |